Finans Günlüğü
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftayı kapatıyoruz. Bir yandan ABD'den birbirinden karışık ekonomik veriler gelirken, diğer taraftan petrol fiyatları zayıf seyrini sürdürüyor. devamı için tıklayın.
(24.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Güne İngiltere Parlamentosu önündeki saldırının üzüntüsüyle başlıyoruz. Terörün insanı her hangi bir yerde ve her hangi bir zamanda bulabileceğini gösteren bir başka örnekle karşılaştık. devamı için tıklayın.
(23.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
İşlem haftasının tam ortasına geldiğimizde, piyasalardaki duruma bir göz atalım dedik.Türkiye'den başlarsak: Kredi Derecelendirme Kuruluşlarının not kırmasından sonra, sabit sermaye yatırımlarından çok portföy yatırımları için cazip hale gelen Türkiye'de, sermaye piyasalarında dalgalanma devam ediyor. devamı için tıklayın.
(22.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Avrupa'da seçimler Türkiye'de de referandum yaklaştıkça her iki tarafın liderlerinin ses tonu giderek sertleşiyor. AB'nin çimentosu olan değerlerden giderek uzaklaşan Avrupa Siyaseti'nin, dünyanın içinde bulunduğu şartlardan bihaber şekilde davranması beni de hayrete düşürüyor. devamı için tıklayın.
(21.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftaya Türkiye'nin kredi notu görünümün Moody's tarafından negatife düşürülmesiyle başlıyoruz. Bu karar, bundan sonraki izleme sonunda Türkiye'nin kredi notunun bir kere daha düşürülmesi ihtimalini güçlendiriyor. devamı için tıklayın.
(20.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Dün Merkez Bankası'nın alacağı karar merak ediliyordu. Ben kendi adıma TCMB'nin yapması gerekeni dünkü raporda söylemiş, bu dönemde artık "sadeleştirme" gerektiğini, birden fazla faiz oranı ile karışan kafaların artık netleşmesinin uygun olacağının altını çizmiştim. devamı için tıklayın.
(17.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftaya Hollanda-Türkiye gerginliğinin yansımaları ile başladık. Ancak bu durumun para ve sermaye piyasalarına sınırlı etkide bulunduğunu söylememiz gerek. BIST'in düşüşü mütevazı oldu. Dolar/TL'de fazla bir değişiklik olmadı. Faizler de keza önemli bir değişiklik görülmedi. devamı için tıklayın.
(15.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftaya Hollanda-Türkiye gerginliğinin yansımaları ile başladık. Ancak bu durumun para ve sermaye piyasalarına sınırlı etkide bulunduğunu söylememiz gerek. BIST'in düşüşü mütevazı oldu. devamı için tıklayın.
(14.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftanın sonuna doğru yaklaşırken, Dolar/TL'de daha önceki raporlarda bahsettiğim gelişmeler oluyor. "Yükselme sebebi daha fazla düşme sebeplerinden" diyerek en basit şekilde temel analizi ortaya koymuştum. devamı için tıklayın.
(09.03.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Uzun bir zamandır Dolar/TL ile ilgili birçok yerli ya da yabancı analistin yorumlarını takip ediyorum. Not ettiğim en önemli gerçek şu: Lisans Eğitimini ekonomi alanında yapmamış olan ve iyi matematik bildiği için finans kurumlarında analist olarak çalışan uzmanlar, işin felsefesinden pek anlamıyorlar. devamı için tıklayın.
(08.03.2017)

1 2 3 4 5  ... 
© 2011 www.muhasebevergi.com Tüm Hakları Saklıdır.