Finans Günlüğü
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Söylenecek fazla bir şey yok aslında. Ankara'dan "güçlü ekonomi, fırsatlar ülkesi" şeklinde söylemler gelirken, AB ile ilişkiler gergin bir şekilde devam ediyor. Biz daha eğlenceli bir konuya değinelim: devamı için tıklayın.
(03.08.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Cari işlemler açığını uzun bir zamandır pozitif etkileyen petrol fiyatlarındaki düşüşün, geçen hafta yerini yükselişe bıraktığını gördük. İhracatının kilogram değeri 1.90 Dolar seviyesinde olan Türkiye için iyi bir haber değil bu. devamı için tıklayın.
(31.07.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Fed Başkanı YELLEN'in bugün başlayacak Temsilciler Meclisi'ndeki konuşması öncesinde, TRUMP'In seçim kampanyasının Rusya ile bağlantılı olduğuna dair kanıtların medyada yer aldığını görüyoruz. devamı için tıklayın.
(12.07.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Dün açıklanan Mayıs Ayı sanayi üretim rakamları akılları karıştırdı. Bir önceki yılın aynı ayına göre iyi, bir önceki aya göre de kötü çıkan rakamlara piyasalar fazla tepki vermedi bu sebeple. devamı için tıklayın.
(11.07.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Türkiye ve AB arasındaki ilişkiler kritik bir dönemece girdi diyebiliriz. Dün Avrupa Parlamentosu'ndan çıkan karar tavsiye niteliğinde de olsa, müzakereleri yürüten Avrupa Komisyonu tarafında da uygun görülürse, her iki taraf için sıkıntılı bir süreç başlayabilir. devamı için tıklayın.
(07.07.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Fed tutanaklarıyla beraber Doların dünyada değer kazanması Türkiye'yi de etkiledi. Dolar/TL Nisan ayından beri en yüksek seviyesine çıktı. "Gelişen ülke paraları da benzer şekilde değer kaybetti" diyenler var. Yıllık bazdaki değer kayıplarına bakalım o zaman. devamı için tıklayın.
(06.07.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Dolar/TL'nin tekrar yükselmesiyle beraber, özellikle uluslararası kuruluşların TL ile ilgili cesur söylemleri geride kalmış gözüküyor. devamı için tıklayın.
(05.07.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Enflasyon oranlarının beklenenden az da olsa düşük çıkması, diğer taraftan da doların yurt dışında göreceli olarak değer kazanması Dolar/TL'de hızlı bir yükselişi beraberinde getirdi. devamı için tıklayın.
(04.07.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftaya ihracat rakamlarındaki olumlu gelişmeyle başlıyoruz. Ramazan Bayramı sebebiyle geçen yıla göre daha kısa geçen Haziran ayında ihracat, yine de artış göstermiş. devamı için tıklayın.
(03.07.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Kısa işlem haftasının sonuna doğru gelirken, paritenin yükselişinin devam ettiği gözüküyor. Bu durumun doğrudan Dolar/TL üzerine yansıdığı bir gerçek. Ancak Euro/TL yükseldiği için "döviz sepeti" olarak tarif ettiğimiz (1 Dolar + 1 Euro ) / 2 , dünden bugüne bir değişiklik olmadığını söylüyor. devamı için tıklayın.
(29.06.2017)

1 2 3 4 5  ... 
© 2011 www.muhasebevergi.com Tüm Hakları Saklıdır.