Finans Günlüğü
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Avrupa Merkez Bankası faizleri değiştirmeyip, varlık alımlarını azaltınca Euro/Dolar paritesi gevşer gibi oldu. Bu şartlar altında denklem daha da karmaşık hale geldi diyebiliriz. devamı için tıklayın.
(28.04.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Dün AKPM normal şartlarda beklenmesi gereken ama siyaseten fazla beklenmeyen sertlikte bir karar aldı. Türkiye siyasi denetim sürecine girdi. Karar alınırken üye sayısının azlığı ya da çokluğu ikinci dereceden önemli bir konu. devamı için tıklayın.
(26.04.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Bugün Avrupa'da Türkiye ile ilgili kritik bir oylama var. Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisi'nde referandum ve sonrasında yaşananlarla alakalı olmak üzere "insan hakları ve hukukun üstünlüğü" oylaması yapılacak. devamı için tıklayın.
(25.04.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Haftaya Euro/Dolar paritesinin sert yükselişiyle başlıyoruz. Bu gelişmeyi birçok sebebe bağlayabiliriz. Fransa Seçimlerinde Le Pen'in kaybetme olasılığının artması, Fed'in bir sonraki toplantıda faiz artırma ihtimalinin azalması bunların başında yer alıyor. devamı için tıklayın.
(24.04.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
İşlem Haftasının son gününde sabaha hareketli başladık. Fransa'daki Başkanlık Seçimlerine az kala Paris'in göbeğinde silahlı bir çatışma gerçekleşmesi önemli bir gelişme. Fransa Polisi "büyük ihtimalle terör saldırısı" diye açıklama yaptı. devamı için tıklayın.
(21.04.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Dün hatırı sayılır tecrübeye sahip, işinin ehli finansçılarla beraber güzel bir sohbet yaptım. Sohbetin konusu elbette Türkiye idi. devamı için tıklayın.
(20.04.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Dolar/TL'de dalgalanma devam ederken, yabanı yatırımcıların Türkiye ile ilgili tereddüt yaşadıkları gözden kaçmıyor. Özellikle kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'nin kredi notunu bir kere daha kırabilme ihtimali ortadayken, bu tereddütleri normal karşılamak gerek. devamı için tıklayın.
(19.04.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Referandum bitti ama tartışması bitmedi. Nefes nefese geçen oylamanın ardından karşılıklı suçlamalar devam ediyor. Bu arada "evet" cevabı çıkmasından sonra sakinleşmesi gereken piyasalar tam olarak istenen görüntüyü vermedi. devamı için tıklayın.
(18.04.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Referandum'un özeti şu oldu: Türkiye'nin yarısından azıcık fazlası yeni bit yönetim tarzı istediğini belirtirken, yarısına yakını da buna gerek olmadığını düşünüyor. devamı için tıklayın.
(17.04.2017)
Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Dün akşam bir alış veriş merkezinde dolaşırken, yanıma beni sosyal medyadan takip ettiğini söyleyen bir vatandaş geldi. "Referandum'a kadar paramı ne yapayım ?" diye sordu. İlk önce şaka yapıyor sandım. Çünkü referanduma kadar işlem yapacağı sadece bir gün kalmıştı devamı için tıklayın.
(14.04.2017)

1 2 3 4 5  ... 
© 2011 www.muhasebevergi.com Tüm Hakları Saklıdır.