Prof. Dr. Emre Alkin Yorumluyor
Yılın son haftasına girerken, yıl başından beri yaşadığımız gerginlikleri hatırladım. Herhalde Dünya Tarihinde eşine az rastlanan şekilde üst üste bu kadar şiddetli terör saldırılarına maruz kalan, bunlar olup biterken sınır ötesi operasyonlarda yine terör örgütleriyle çarpışan, bir darbe girişimini kahramanca savuşturan ve hala ayakta kalmayı başaran bir devleti ve milleti bulmak kolay değil.
 
Ekonomi konusunda atılan adımların birçoğu "deneme yanılma" tarzında olsa da, Dolar/TL sert şekilde yükselse de, sanayi ve ticaretten kulakları tırmalayan sesler gelse de, ihracat sendelerken ithalat petrol fiyatları sayesinde daralmış olsa da, Türkiye ayakta kalmaya devam ediyor.
 
Bu durum, dünyaca ünlü bir markanın CEO'sunun "Türkiye tam nedir ?" diye bana sorunca verdiğim cevabı hatırlattı. "Türkiye denizin üzerindeki bir şişedir" dedim. Tam anlamadı elbette. "Dalga varken göremezsin ama sakin suda mutlaka gözüne çarpacaktır" diye ekledim. Sonunda da şöyle bitirdim. "Ne gemiler gördüm, denizde yüzen şişe kadar dayanamayıp batan". 
 
Tabii, unutmadan söyleyeyim. Şişenin içinde bir mesaj da var. Kağıdı çıkarıp bakınca ne yazdığını ilerde söyleyeceğim. 


     
© 2011 www.muhasebevergi.com Tüm Hakları Saklıdır.