Kıdem tazminatını 65. Hükümet açıklayacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, kıdem tazminatıyla ilgili düzenlemenin içeriğine ilişkin "65. Hükümet'e haksızlık yapmayalım. 65. Hükümet, bunların hepsini hem basınla hem vatandaşlarımızla hem de sosyal diyaloğu gerçekleştireceğimiz işçi ve işverenler ile kıdem tazminatı alamayan sessiz çoğunlukla paylaşacaktır." dedi.
Soylu, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Söğütözü'ndeki Cebesoy İlkokulu'na yaptığı ziyarette, çalışanların sigortalı olmamasının, haklarının yenildiği anlamına geleceğini söyledi.
Vatandaşların yüzde 98'inin sosyal güvenlik şemsiyesi altında bulunduğunu belirten Soylu, Türkiye'deki sosyal güvenlik sisteminin birçok Batılı ülkeden daha ileri düzeyde olduğunu vurguladı.
"Herkesin katkısının en üst seviyede olmasını istiyoruz"
Konuşmasının ardından bir basın mensubunun "kıdem tazminatıyla ilgili yeni düzenlemenin içeriğini" sorması üzerine Soylu, şunları kaydetti:
"65. Hükümet'e haksızlık yapmayalım. 65. Hükümet, bunların hepsini hem basınla hem vatandaşlarımızla hem de sosyal diyaloğu gerçekleştireceğimiz işçi ve işverenler ile kıdem tazminatı alamayan sessiz çoğunlukla paylaşacaktır. Orada modellerin nasıl olduğu, nasıl gerçekleştiği, hangi hakkaniyet düzeninde değerlendirildiği açıklanacak. Çok hareketli bir dönem olacak, çünkü birçok taraf ve çok faktör var. Biz bu çok tarafları ve çok faktörleri iyi dengeleyerek, çok hakkaniyetli bir sistemi oluşturmakla görevliyiz. Çok önemli bir reform ve çok önemli bir adım olacak. Bunun için de herkesin katkısının en üst seviyede olmasını istiyoruz."
Kaynak:Dünya Gazetesi
(http://www.dunya.com/ekonomi/ekonomi-diger/kidem-tazminatini-65-hukumet-aciklayacak-300320h.htm)


     
© 2011 www.muhasebevergi.com Tüm Hakları Saklıdır.